Kazimierz Pabisiak

Moja praca społeczna

Jestem bardzo wrażliwy na potrzeby ludzi, zwłaszcza ludzi starszych. Pomagałem, pomagam i dalej chcę pomagać.
Szczególne miejsce w moim sercu zajmuje Lwów – miasto partnerskie Wrocławia. Dlatego wiele moich działań społecznych związanych jest z tym miastem i jego mieszkańcami. Od 25 lat angażuję się w pracę Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowskiej Fundacji im. św. Jadwigi.
Od ośmiu lat jestem organizatorem akcji Paczka dla Lwowiaka. Zebrane przed świętami Bożego Narodzenia dary trafiają do najbardziej potrzebujących mieszkańców Lwowa. W 2022 roku, po napaści Rosji na Ukrainę, nasza Fundacja organizowała akcje pomocowe pod patronatem Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka i Arcybiskupa Józefa Kupnego. W ramach tych akcji wysłaliśmy do ogarniętej wojną Ukrainy 560 ton pomocy humanitarnej. Pomoc uchodźcom organizowaliśmy także we Wrocławiu – wsparcie Fundacji otrzymało niemal 25 tysięcy osób. Akcja pomocy dla Ukrainy nadal trwa. Od 2022 roku jestem prezesem Fundacji. Organizowałem także we Wrocławiu praktyki zawodowe dla młodych ludzi ze Lwowa i innych miast z Ukrainy.
W każdą pracę, zarówno zawodową, jak i społeczną wkładam całe moje serce.

Dlaczego startuję w wyborach?

Od szkoły średniej Wrocław jest moim miejscem zamieszkania, pracy zawodowej i społecznej. Więcej nawet – Wrocław jest moim ukochanym miastem. Lata pracy zawodowej, jak i podejmowane przeze mnie działania społeczne sprawiły, że kwestia edukacji dzieci, młodzieży i studentów jest mi niezwykle bliska. Właśnie na tym zagadnieniu chciałbym się skupić jako członek Rady Miejskiej Wrocławia.